طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,فروش بک لینک قوی  ,سینک گرانیتی  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
چاپ تراكت چيست؟ چاپ بنر فوري سام .

چاپ بنر فوري سام

چاپ تراكت چيست؟

چاپ تراكت‎ ‎برگه اي تبليغاتي است كه به طور معمول در سايز‎ A5 ‎‎، براي‎ ‎معرفي ‏محصول، شرح فعاليت ها وخدمات و اطلاع رساني درباره رويدادي معين، چاپ مي شود‎.‎ 

چاپ تراكت‏ ارزانترين نوع تبليغ در عرصه چاپ قطع كوچك است و به دليل پخش مستقيم آن (پخش دست ‏به دست، چسباندن به ديوار يا قرارگرفتن در صندوق هاي پستي) طيف وسيعي از مخاطبان را پوشش مي‌دهد.‏ 

تراكت يكي از المان هاي تبليغاتي است كه اين روزها طرفداران بسيار زيادي را در بين كمپاني هاي مختلف پيدا كرده است. مهم نيست كه كمپاني شما كوچك يا بزرگ و جديد يا قديمي باشد، مهم اين است كه بتوانيد پيام خود را با كمترين هزينه و در كمترين زمان ممكن به مشتريان خود برسانيد. 

چاپ تراكت مي تواند در انواع و اقسام و در سايز و طرح هاي مختلف به دست مردم برسد تا افراد با ديدن آن ها توجهشان جلب شود.

طراحي تراكت :

در طراحي تراكت سعي كنيد به گونه اي عمل كنيد كه مخاطب را به خواندن تراكت ترغيب كند و باعث نشود تا با خواندن اولين جمله آن را دور بيندازد. استفاده از تصاوير و فونت هاي مناسب مي تواند بسيار تاثير گذار باشد. سعي كنيد در قسمت رويي تراكت از عنوان و واژه ها و عبارات مهم مانند نام موسسه خود و شماره و آدرس و .. استفاده كنيد و در پشت تراكت توضيحات بيشتر را بياوريد، البته بهتر است اين توضيحات به صورت نكته اي و نه به صورت يك مطلب بلند باشد. 

نكته قابل توجه اين است كه طراحي تراكت به گونه اي باشد كه نظر گيرنده را به خود جلب كند. سعي كنيد مطالب را به صورت نكته اي و خلاصه بياوريد تا بينندگان در نگاه كلي بتوانند آن ها را بخوانند و خسته نشوند. استفاده از فونت هاي مناسب با سايز مناسب نيز مي تواند تاثير گذار باشد. سعي كنيد از دو فونت در طراحي تراكت استفاده كنيد تا تفاوت بين عنوان و مطالب مشخص شود. 

عموما در طراحي تراكت هر چه مطالب بزرگ تر باشد نظر بيننده را بيشتر به خود جلب مي كند، در كنار اين موضوع استفاده از رنگ هاي هم خانواده و تركيب رنگ هاي مناسب نيز مي تواند بسيار تاثير گذار باشد. 

نكته بعدي قرار دادن تصاوير مناسب در تراكت است. سعي كنيد در طراحي تراكت از تصاويري كه مي تواند براي مشتري جذاب باشد استفاده كنيد. چرا كه نظر مردم در نگاه اول به سمت تصاوير بيشتر از نوشته ها جلب مي شود و مطمئنا استفاده از تصاوير زيبا و جذاب به شما كمك مي كند تا بتوانيد اثر بخشي چاپ تراكت هاي خود را بالاتر ببريد.

كاغذ و چاپ تراكت :

در كنار طراحي، استفاده از كاغذ مناسب و چاپ با كيفيت نيز از عوامل تاثير گذار در تبليغات تراكتي است. تراكت ها در انواع مختلف سياه و سفيد، رنگي و يك رو يا دورو به چاپ مي رسند كه بسته به نوع كارتان مي توانيد آن ها را انتخاب كنيد.

كاغذهايي كه براي چاپ تراكت استفاده مي شوند عبارتند از :

  • الوان رنگي
  • كاغذ تحرير سفيد
  • كاغذ كرافت نخودي
  • كاغذ تحرير
  • كاغذ گلاسه
  • كاغذ كتان

عموما تراكت هاي رنگي گلاسه نسبت به ديگر تراكت ها بسيار بيشتر سفارش داده ميشوند. البته ممكن است كمي زمان بر باشد . اما اگر مي خواهيد براي چاپ سريع تر مي توانيد از چاپ ديجيتال بهره ببريد. نكته اي كه در استفاده از كاغذهاي گلاسه حائز اهميت است اين است كه اين كاغذ ها بافتي دارند كه تركيب رنگ به خوبي بر روي آن ها مي نشيند، در تصاوير و نوشته ها در آن به خوبي و با كيفيت فوق العاده بالايي به چشم مي خورد. 

چاپ تراكت رنگي :

در چاپ تراكت هاي رنگي بايد دقت بيشتري نسبت به چاپ تراكت هاي سياه و سفيد داشته باشيم. اين نوع از تراكت ها عموما بيشتر از تراكت هاي سياه و سفيد نظر مشتريان را به خود جلب مي كند. اما در نظر داشته باشيد كه تركيب رنگ هاي اشتباه ممكن است تاثير منفي بر روي مشتريان داشته باشد و ممكن است تراكت هاي شما را بدون نگاه كردن دور بياندازند. در طراحي اين نوع از تراكت ها سعي كنيد از رنگ هاي هم خانواده استفاده كنيد.

تعداد تيراژ و نوع چاپ تراكت

بهترين اندازه براي تراكت هاي شما كدامند؟

اين سوالي است كه ممكن است ذهن تمام موسساتي كه براي اولين بار قصد چاپ تراكت را دارند به خود مشغول كند. عموما تراكت ها بر حسب موارد استفاده سايزهاي متفاوتي را به خود مي گيرند كه در ادامه به آن ها خواهيم پرداخت :

كاغذهاي با سايز A7

ابعاد در نظر گرفته شده براي اين سايز 105 در 74 ميلي متر است. اين سايز كوچكترين سايزي است كه به شما در چاپ تراكت فوري پيشنهاد مي شود. با استفاده از اين سايز از تراكت مي توانيد پيشنهادات مختلف خود را به گوش عموم برسانيد. در هنگام طراحي اين نوع تراكت بايد همه چيز كوتاه و مختصر باشد چرا كه فضاي كافي براي نوشتن وجود ندارد.

كاغذهاي با سايز A6

كاغذهاي A6 همانند اندازه يك كارت پستال هستند. ابعاد اين كاغذ 148 در 105 ميلي متر است كه به شما امكان ارائه پيام دلخواهتان را مي دهد. از اين كاغذ عموما براي اكثر چاپ تراكت ها استفاده مي شود. چرا كه علاوه بر داشتن فضاي كافي، سبك و كوچك است. از اين نوع كاغذ مي توانيد براي دادن پيشنهادات ويژه و يا اطلاع رساني به مشتريان جديد استفاده كنيد و از اين طريق فروش خود را افزايش دهيد.

كاغذهاي با سايز A5

A5 كاغذ ديگري است كه مورد توجه بسياري از كمپاني هاي و موسسات قرار مي گيرد. چرا كه با استفاده از فضاي زيادي كه در اختيار دارند مي توانند پيام خود را به صورت كامل به عموم برسانند. اين كاغذ در ابعاد 148 در 210 ميلي متر به چاپ ميرسد و يك راه موثر براي فروش كالا، در داخل نمايشگاه ها، قرار دادن درب منازل و كمپين هاي بازاريابي مي باشد. اين كاغذ بهترين گزينه براي تبليغات است و پيشنهاد مي كنيم آن را در بين ليست كارهاي تبليغاتي خود قرار دهيد.

كاغذهاي با سايز A4

كاغذ A4 شايد به نظر داراي فضاي كافي و مناسب براي توضيحات مختلف باشد، اما چيزي كه در مورد چاپ تراكت ارزان بسيار مهم است اين است كه مشتري بتواند آن را به راحتي با خود حمل كند. كاغذ هاي A4 عموما داراي ابعاد 297 در 210 ميلي متر هستند و با اينكه داراي فضاي كافي هستند اما شايد براي مشتريان چندان جالب نباشد. عموما از اين سايز كاغذ براي توضيحات در مورد يك محصول استفاده مي شود.

كاغذهاي با سايز DL

اين نوع از كاغذها 1/3 كاغذ هاي A4 و در ابعاد 210 در 99 مي باشند. اين كاغذ ها به راحتي در جيب جا مي شوند و مي توانيد از آن ها در نمايشگاه هاي تجاري استفاده كنيد.

كاغذ مربعي

كاغذهاي مربعي نوعي متفاوت از كاغذهاي مخصوص چاپ تراكت هستند. انتخاب اين نوع از تراكت ها سليقه اي است. ابعادي كه اين نوع تراكت ها دارند در سه نوع 140 در 140، 148 در 148، 210 در 210 ميلي متر مي باشد. استفاده از اين نوع كاغذ باعث برجسته شدن تبليغات شما خواهد شد. 

در آخر توجه داشته باشيد كه تراكت مي تواند اولين نقطه شروع و آشنايي شما با مشتريانتان باشد پس در انتخاب نوع طراحي و چاپ آن دقت كنيد. طراحي و چاپ تراكت هاي با كيفيت نشان دهنده ارزشي است كه براي مشتريان خود قائل مي شويد.

منبع : چاپ تراكت


برچسب: چاپ تراكت، چاپ تراكت فوري، چاپ تراكت ارزان، چاپ تراكت رنگي، قيمت چاپ تراكت،
بازدید:

نوشته شده: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۳:۲۹ توسط:صبا ضيقمي موضوع:
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 63
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 14164
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

http://www.monoblog.ir/ads/fb4a1af661a1397ded95f0fe7a798f6b.gif

لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ]